نخستین وبینار مدیران کانون‌های مساجد استان سمنان برگزار شد
نخستين وبينار مديران کانون‌هاي مساجد استان سمنان برگزار شد
همزمان با هفته کتاب؛

نخستین وبینار مدیران کانون‌های مساجد استان سمنان برگزار شد

نخستين وبينار مديران کانون هاي مساجد داراي کتابخانه با هدف توانمندسازي و بهبود خدمات کتابخانه‌اي و آموزش به مناسبت هفته کتاب برگزار شد.
شناسه خبر : 19913 تاریخ انتشار : ۲۹ آبان ۱۳۹۹ زمان انتشار : ۰۹:۰۹

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما) از سمنان؛ همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی نخستین وبینار مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد دارای کتابخانه استان سمنان برگزار شد.

 

حجت الاسلام سید علی موسوی در این وبینار با اشاره به اینکه کتابخانه های  مساجد یکی از بهترین فرصت های ترویج فرهنگی کتاب و کتابخوانی  محسوب می شوند گفت: کتابخانه های مساجد در همه شهر و روستاها دایرهستند و کتاب مورد نیاز را در اختیار مردم به ویژه نوجوانان و جوانان قرار می‌دهند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان توسعه زیرساخت‌های فرهنگی نظیر ساخت کتابخانه را بهترین راه مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان عنوان کرد و افزود: ۶۳ کتابخانه شهری و ۲۳ باب روستایی در کانون مساجد استان سمنان فعالیت دارند.

 

وی با تأکید براینکه برنامه‌های مختلفی در کتابخانه‌های مساجد استان سمنان با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، جذب جوانان و نوجوانان  وبه ویژه کودکان به کتابخانه مساجد، انس بیشتر عموم مردم به ویژه نسل جوان با کتاب و ترغیب به مطالعه کتب دینی و مفید برگزار شود ادامه داد: مطالعه‌ يكي‌ از بهترين‌ راه‌هاي‌ غني‌ سازي‌ و بهره‌وري‌ از اوقات‌ فراغت‌ است‌ و استفاده‌ مطلوب‌ و شايسته‌ از اين‌اوقات‌ تأمين‌ كننده‌ سلامت‌ روان‌ و رشد و تعالي‌ شخصيت‌ انسان‌ است‌.

 

حجت الاسلام موسوی مطالعه مفید را مطالعه ای دانست که انسان را به خدا نزدیک کند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان برنامه ریزی جهت مطالعه درخصوص توحید،معاد،امام شناسی،انسان شناسی را خواستار شد وافزود: اگر اعتقادات واصول اصلی اسلام مطالعه شود ما،در برابر شبهات والقاء دشمن درامان خواهیم بود.

 

وی همچنین با تأکید بر خواندن  ومطالعه تفسیر قرآن ادامه داد: مطابق روایات تلاوت و تدبر در قرآن کریم از پاداش اخروی برخوردار است و چه خوب است که از لحظه لحظه اوقات فراغت برای فراگیری قرآن کریم، تلاوت و تدبر در آن بهره بگیریم.

 

حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه برنامه های بيست و هشتمين دوره هفته کتاب در سطح کانون هاي فرهنگي هنري مساجد استان سمنان با محوريت طرح ملي ايران قوي در قالب پويش شنبه هاي کتاب مساجد به صورت مجازي برگزار مي شود؛ اضافه کرد: کانون‌های فرهنگی هنری مساجد می‌توانند در قالب این پویش پوستر، موشن گرافیک، اینفوگرافیک، عکس و فیلم از اجرای طرح شنبه‌های کتاب و نیز صحبت‌های مسئولان ارشد نظام و استان درباره اهمیت کتاب را تهیه و به در فضای مجازی به اشتراک بگذارند.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با اشاره به اینکه در قالب این پویش کتاب های مفید معرفی خواهند شد اضافه کرد: کتابخانه مسجد توسط کتابداران خود از طریق فضای مجازی و کانال اطلاع رسانی کانون برای گروه‌های سنی کتاب‌هایی را معرفی کنند که بتوان آنها را تهیه و از آن استفاده بهینه کرد.

 

وی با معرفی کتاب های« دغدغه های فرهنگی» و«کارباید تشکیلاتی باشد» افزود: مدیران کانون های مساجد دارای کتابخانه با مراجعه به سایت بچه های مسجد فعالیت ها وبرنامه های خود را بارگزاری کنند.