توسعه کانون‌های مساجد بهترین زمینه توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری در منطقه محروم کالپوش
توسعه کانون‌هاي مساجد بهترين زمينه توسعه فعاليت‌هاي فرهنگي هنري در منطقه محروم کالپوش
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان:

توسعه کانون‌های مساجد بهترین زمینه توسعه فعالیت‌های فرهنگی هنری در منطقه محروم کالپوش

فلاح، با تاکيد بر نقش اين کانون ها در جذب جوانان و نوجوانان به مساجد و انجام فعاليت هاي فرهنگي هنري، توسعه اين کانون ها را بهترين زمينه سازي براي توسعه فعاليت هاي فرهنگي هنري در منطقه محروم کالپوش دانست.
شناسه خبر : 26492 تاریخ انتشار : ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۰۸:۰۹

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما)از سمنان؛حجت الاسلام «اسماعیل بهرامی» روز سه شنبه 17 فروردین، با «فرشید فلاح» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در دفتر وی دیدار و مطالبی در خصوص شرایط و نیازهای فرهنگی هنری منطقه کالپوش شهرستان میامی ارائه کرد.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در این دیدار برای بازدید و بررسی نیازها فرهنگی هنری قول مساعدت داد و گفت: مسایل و مشکلات و نحوه فعالیت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد این منطقه بررسی و برای ایجاد دو کانون جدید در سال جاری برنامه ریزی خواهد شد.

 

 فلاح، با تاکید بر نقش کانون‌های فهما، در جذب جوانان و نوجوانان به مساجد و انجام فعالیت های فرهنگی هنری، توسعه این مراکز را بهترین زمینه سازی برای توسعه فعالیت های فرهنگی هنری در منطقه محروم کالپوش دانست.

 

در ادامه این دیدار امام جمعه کالپوش نیز با اشاره به جمعیت قریب 25 هزار نفری این منطقه و وجود 12 روستا گفت: این منطقه با توجه به جمعیت و روستاهای تحت پوشش نیازمند توجه بیشتر از نظر مسایل فرهنگی و هنری است.

 

حجت الاسلام اسماعیل بهرامی در ادامه به فعالیت دو کانون فرهنگی هنری مسجد در این منطقه اشاره کرد و گفت: بین هشت تا 10 مسجد دیگر منطقه کالپوش شرایط داشتن کانون و فعالیت های فرهنگی هنری در مساجد را دارند.

 

منطقه کالپوش شهرستان میامی در 120 کیلومتری شمال محور میامی - مشهد واقع است و در دورترین نقطه استان سمنان و همجوار با استان گلستان واقع است