۱۲۰۰ بسته گوشت قربانی بین نیازمندان دراستان سمنان توزیع شد
۱۲۰۰ بسته گوشت قرباني بين نيازمندان دراستان سمنان توزيع شد
در آستانه ماه مبارک رمضان صورت گرفت؛

۱۲۰۰ بسته گوشت قربانی بین نیازمندان دراستان سمنان توزیع شد

حجت الاسلام موسوي از توزيع ۱۲۰۰ بسته گوشت قرباني بين نيازمندان در آستانه ماه مبارک رمضان در سطح استان سمنان خبر داد.
شناسه خبر : 26634 تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۱:۳۶

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از سمنان؛حجت‌الاسلام سید علی موسوی  با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان بیان کرد: ۱۲۰۰ بسته گوشت قربانی درماه شعبان و درآستانه ماه مبارک رمضان در بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان با اشاره به اهمیت طرح محرومیت زدایی و اجرای رزمایش مواسات و همدلی گفت: توزیع گوشت به مناسبت ماه رمضان با محوریت کانون فرهنگی هنری  و موسسه حضرت خدیجه(س) قم و برنامه سمت خدا انجام می شود.

 

وی افزود: توجه به محرومان و نیازمندان از جمله برنامه ها و اقدامات کانون های فرهنگی هنری مساجد است که با توجه به این امر مهم طرح رزمایش مواسات و همدلی اجرا می شود.

 

حجت الاسلام موسوی بیان کرد: این کار خداپسندانه با همکاری مؤسسه حضرت خدیجه (س) و برنامه تلویزیونی سمت خدا و ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد برگزار شد.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فهما استان سمنان با اشاره به توزیع ۱۲۰۰ بسته گوشت قربانی بین نیازمندان در آستانه ماه مبارک رمضان اظهارداشت: این بسته‌های گوشت نذری بین شهرستان‌های گرمسار،آرادان،ایوانکی،سمنان ومیامی با هدف ترویج فرهنگ انفاق توزیع شد.

 

وی با بیان اینکه این طرح اشاعه قربانی، توسعه و مشارکت حداکثری خیران به ویژه اهالی مساجد و اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد را نیز دنبال می‌کند، بیان کرد: از طریق جمع آوری و توزیع نذر قربانی برای ایتام و اطعام نیازمندان را از اهداف اجرای طرح نذر و اهدای قربانی عنوان و افزود: این سنت حسنه و موج ایثار، همدلی و کمک مومنانه طی سال‌های آینده نیز با همراهی خیران ادامه داشته باشد.

 

حجت الاسلام موسوی با اشاره به اینکه توزیع نذر قربانی بین نیازمندان در راستای امید آفرینی انجام شد، است، تأکید کرد: این طرح به دنبال تقویت روحیه مردم، تقویت فرهنگ دینی و دستگیری از نیازمندان آن هم در شرایط ویروس کرونا و مشکلات اقتصادی حاکم بر جامعه است.

 

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان عنوان کرد: مشارکت و هم اندیشی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان در جریان تحقق رزمایش مواسات و همدلی در شرایط کرونا با محوریت مساجد نشان داده است که یکی از کارکردهای اساسی مساجد تراز اسلامی محرومیت زدایی است.