سرود یک هنر مسجدی، ارزشی و انقلابی است
سرود يک هنر مسجدي، ارزشي و انقلابي است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان؛

سرود یک هنر مسجدی، ارزشی و انقلابی است

فلاح ،سرود را يک هنر مسجدي،ارزشي و انقلابي دانست و افزود:اين هنر که با محوريت جوانان مي باشد قابليت اجرا در فضاهاي مختلف ديني و اسلامي را دارد و ظرفيت بسيار خوبي براي فرهنگ سازي در جامعه است.
شناسه خبر : 26728 تاریخ انتشار : ۲۸ فروردين ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۱۰:۰۶

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای(فهما) از سمنان: «فرشید فلاح لاله زاری» در مراسم تجلیل از مدیران گروه های سرود کانون های فرهنگی هنری مساجد شهرستان سمنان در محل سالن جلسات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان ابراز داشت: موقعیت بچه های مسجدی موقعیتی طلایی و ارزشمند است و کار کردن در محوریت فرهنگ ارزشی و دینی از ارزش بالایی برخوردار است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه سرود یک هنر مسجدی،ارزشی ،انقلابی و جوانانه است،بیان کرد: سرود یکه هنری است که قابلیت اجرا در فضاهای دینی و اسلامی را نیز دارد و دارای یک محتوای ارزشی نیز می باشد.

وی با بیان اینکه کار در مسجد یک کار تخصصی است تصریح کرد:فعالیت در مساجد یک کار عاطفی و احساسی نیز می باشد که همین خصوصیان موجب تاثیر گذاری بیشتر آن می شئد.

فلاح با تاکید بر توجه بیشتر به گروه های سرود در سال جااری ،افزود:امیدواریم در سال 1400 بتوانیم یک استودیو مجهز جهت ضبط سرود و فیلم ویژه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان تامین کنیم و تحقق این امر را وظیفه دولت می دانیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت:این ظرفیت باید در اختیار تمامی گروه های سرود کانون های مساجد قرار گیرد تا شاهد فعالیت ها و آثار ارزشمند بیشتری از این گروه ها باشیم.

وی همچنین با بیان اینکه تجهیزات اجرای سرود در فضای باز برای گروه های سرود مساجد با همکاری ستاد کانون های مساجد استان فراهم خواهد شد،بیان کرد: در سال جاری تولید اثر سرود در زمینه فرهنگ روستا مورد توجه ویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان می باشد و گرو های سرود با اجرای برنامه در این زمینه نیز می توانند از حمایت خوبی بهره مند شوند.

فلاح با اشاره به اهمیت ارائه طرح های ارزشمند در حوزه سرود توسط کانون های مساجد ،گفت: در صورت داشتن طرح های جدید می توان از ظرفیت سایر دستگاه های اجحرایی استان بهره مند شد .

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در پایان به توجه بیشتر گروه های سرود استان به رواق سرود در طرح ملی ایران قوی و بارگذاری آثار در سامانه بچه های مسجد اشاره کرد.