کانون‌های فهما مأموریت بزرگی در حوزه فرهنگی و هنری بر عهده‌ دارند
کانون‌هاي فهما مأموريت بزرگي در حوزه فرهنگي و هنري بر عهده‌ دارند

کانون‌های فهما مأموریت بزرگی در حوزه فرهنگی و هنری بر عهده‌ دارند

فلاح با بيان اينکه کانون‌هاي فرهنگي و هنري مساجد مأموريت بسيار خطير و رسالتي بزرگ در حوزه فرهنگي و هنري بر عهده‌ دارند، گفت: گستردگي شبکه کانون‌هاي مساجد در مناطق روستايي، حاشيه‌اي و دوردست مسئوليت فرهنگي و هنري کانون‌هاي مساجد را مضاعف مي‌کند.
شناسه خبر : 26959 تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ زمان انتشار : ۰۸:۱۷

به گزارش ستاد ارتباطات رسانه ای (فهما) از سمنان؛ فرشید فلاح لاله زاری در مراسم تجلیل از کانون اهل بیت (ع) مسجد جامع بیارجمند که رتبه برتر کشوری را در رواق کارآفرینی کسب کرده است افزود: در دوران وزارت سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تحولات بسیار خوبی در عرصه کانون های فرهنگی هنری مسجد رخ داده است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه کانون های مساجد در حوزه فرهنگ و هنر در بستر مسجد فعالیت خوبی را دارندافزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد پل ارتباطی بین هنرمندان،فرهنگیان و اصحاب رسانه با مساجد هستند و کشف استعداد های بچه های مسجد در حوزه های مختلف را در دستور کار دارند.

 

وی با اعلام اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مأموریت بسیار خطیر و رسالتی بزرگ در حوزه فرهنگی و هنری بر عهده‌ دارند، گفت: گستردگی شبکه کانون‌های مساجد در مناطق روستایی، حاشیه‌ای و دوردست مسئولیت فرهنگی و هنری کانون‌های مساجد را مضاعف می‌کند و این کانون ها با کارکرد های متنوع می‌توانند در عرصه مختلف در جامعه نقش آفرین باشند.

 

فلاح لاله زاری در ادامه با اشاره به اینکه در استان سمنان ۲۶۴ کانون فرهنگی هنری مساجد فعالیت دارند اظهار کرد: بیش از ۲۳ هزار نفر عضو کانون های مساجد در سطح استان می باشند که این تعداد اعضاء به لحاظ جمعیت و تعداد کانون از میانگین کشوری نیز بالاتر است.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان با بیان اینکه کانون های فرهنگی هنری مساجد در این دوران دارای سامانه و شبکه مستقلی تحت عنوان «فهما»شده اند اظهار داشت: در این سامانه سه شبستان تحت عنوان شبستان هنر، فرهنگ و نوآوری شکل گرفته است.

 

وی گفت: در این شبستانها بهترین کارها و خلاقیت ها توسط بچه های مسجد بارگذاری می شود و این امر سبب شده تا کانون ها و بچه های عضو از این تجارت بهره مند شوند.

 

فلاح لاله زاری گفت: در ارزیابی صورت گرفته بین کانون های مساجد کشور، کانون مسجد جامع بیارجمند موفق به کسب رتبه شایسته تقدیر  و علیرضا باقری مدیر این کانون به عنوان مدیر برتر شناخته شده است و در این خصوص لوح تقدیری از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به وی توسط امام جمعه سمنان اهداء می شود.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان یادآور شد: این کانون همچنین از جوائز دیگری از جمله 100 میلیون ریال جائزه نقدی بهره مند می شود.

 

در این مراسم که در دفتر امام جمعه سمنان برگزار شد احمدی امام جمعه بیارجمند و موسوی مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان سمنان نیز مطالبی بیان کردند.